Nicolás Fuchs

Profesionálny vodič automobilovej rely Nicolás Fuchs rozpráva o obrovskom vzrušení, ktoré mu tento šport prináša. Zdôrazňuje, akú príležitosť pre neho automobilové rely predstavuje pri budovaní vzťahov v rámci svojho tímu, ktorý považuje za svoju rodinu. Fuchsova vášeň ako mechanika a jeho profesia ako vodiča pretekárskeho auta mu umožňujú postaviť sa v tomto športe novým výzvam. Fuchs hovorí o náročnosti tejto športovej disciplíny, keď súťaží v takmer v 20 pretekoch ročne, o tom, ako preteky i rozjazdy môžu trvať až 10 hodín, a aký dôležitý kľúč k úspechu predstavuje výživa a cvičenie. Vo svojom cvičebnom pláne sa sústredí na niekoľko aspektov vrátane práce na vylepšení svojej stability a udržaní si dobrých reflexov. Jeho poradkyňa pre športovú výživu Anunziata Morris hovorí o tom, aké je pre Fuchsa dôležité udržať si svoju optimálnu váhu a ako produkty Herbalife majú správny obsah proteínu, uhľohydrátov, vitamínov a minerálov, aby mu pomohli udržať výkon počas tréningov.

 
 
 
 
 
 
 
 

Nicolás Fuchs debutoval v automobilovej rely v roku 2005, keď sa zúčastnil pretekov Premio Presidente de la República v Peru. Svoje prvé víťazstvo oslavoval o dva roky neskôr v kategórii N4 v tej istej rely. Odvtedy si zaistil Fuchs reputáciu najúspešnejšieho pretekára v Peru svojimi opakovanými víťazstvami v národných šampionátoch. Na výslnie ho vynieslo víťazstvo titulu majstra v roku 2009 v rely Inca Trail Rally, jednej z posledných mála udalostí na dlhú vzdialenosť na svete. V roku 2011 predstavil Fuchs svoj talent v šampionáte Production Car World Rally Championship a svojím prelomovým výkonom obsadil celkové piate miesto. V roku 2013 sa stal šampiónom Production Cup potom, čo zvíťazil v šiestich po sebe idúcich pretekoch, čím sa z neho stal prvý Peruánec, ktorý tiež ocenenie získal. V roku 2014 Fuchs súťaží v šampionáte Fia World Rally Championship 2 (WRC2), ktorý proti sebe stavia vodiča a jedny z najhorších a najrýchlejšie sa meniacich podmienok na planéte.

“V tomto športe je potrebná veľká vášeň. Pre mňa je to len o vášni pre riadenie.”

“Športová disciplína automobilové rely poskytuje úžasné predstavenie. Je to rýdzi adrenalín.”

“Ak máte vo svojom aute stráviť 10 hodín, nie je nič dôležitejšie ako raňajky. Potrebujete na riadenie veľké množstvo energie.”

—Nicolás Fuchs